ZK-1002L 100WX2 Mini Bluetooth 5.0 Kablosuz Stereo Amfi

Bluetooth teknolojisi, kısa mesafelerde verilerin kablosuz ağ üzerinden hızlı bir şekilde aktarılması imkanı sunmaktadır. İlk olarak 1994 yılında kullanılan Bluetooth teknolojisi, yaygın olarak dünya genelinde hala kullanılmakta ve bir çok cihazın olmazsa olmazı konumundadır.

Bu yazımızda yapısında Bluetooth teknolojisini barındıran ZK-1002L 100W*2 Kablosuz Stereo Amfi ürününün teknik özelliklerini ve kullanımını inceleyeceğiz.

5.0 bluetooth sürümünün kullanıldığı bu üründe farklı Ohm veya Watt değerlerdeki hoparlörlerde kullanabilirsiniz. Bu Stereo Amfi’nin iletim verimliliği yüksek ve iletim mesafesi 15 metre civarındadır. Demonte halde gelen bu Stereo Amfi’ye Bluetooth ile bağlanarak dilediğiniz ses dosyasını hoparlöre aktarabilirsiniz.

Ses seviyesi ayarını ise ürünün üzerinde yer alan potansiyometre ile gerçekleştirebilirsiniz. Stereo Amfi’nin hoparlör bağlantısı ve güç bağlantısı kart üzerinde belirtildiği şekilde yapılmalıdır. Hoparlörlerin güç değerine göre 12 – 24 Volt gerilim aralığında enerji bağlanır. Stereo Amfi modülün montajı sağlandıktan sonra ölçü değerleri şöyledir:

Son olarak Stereo Amfi modülünün Stereo etkisi üzerinde duralım. Stereo, doğada işittiğimiz seslerin tamamını her iki kulağımızla aynı anda algılayabiliyor oluşumuza verdiğimiz tanımdır. Ses teknolojilerinde ise iki veya daha fazla hoparlörün dinleyiciye bağımsız kanallardan iletilmesi ve eşit uzaklıkta yerleştirilmesi ile elde edilir. Tabi bu durumun gerçekleşebilmesi için dinlenilen sesin her iki kanala da farklı olarak kaydedilmiş  sinyallerden oluşması gerekmektedir. İşte biz buna Stereo özellik diyoruz.

ZK-1002L 100WX2 Mini Bluetooth 5.0 Kablosuz Stereo Amfi ürünü için Youtube kanalımızda yer alan video ise şöyledir:

Likes:
0 0
Views:
1255
Article Categories:
Ürünler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir