7 inç Ekranlı 12MP 1-1200X Usb Dijital Mikroskop

Bilindiği üzere mikroskop, çıplak gözle görülemeyecek kadar küçük cisimlerin mercekler yardımıyla büyütülerek görüntüsünün incelenmesini sağlayan cihazdır. Elektronik devre kartları üzerindeki bileşenleri incelemek veya işlem yapmak için bazen objenin büyütülmüş görüntüsü gerekmektedir. Mikroskoplar elektronikte de gerekli bir cihazdır, diyebiliriz.
Bizler bu yazımızda Dijital Mikroskopları ele alacağız. Dijital mikroskop; optik lens ve dijital kamera ile edinen görüntüyü bir monitöre ya da bilgisayara bir yazılım yardımı ile aktaran bir mikroskop çeşididir.
Dijital bir mikroskop olan ve Direnc.net stoklarında da yer alan 7 inch Ekranlı 12MP 1-1200X Usb Dijital Mikroskop‘unu inceleyelim. 7 inch yüksek çözünürlüklü bir LCD ekrana sahip olan G1200 mikroskobu, objektif 1-1200X sürekli zoom özelliğine sahiptir. Yani 1 ile 1200 kat büyütme arasında değişen bu mikroskop, muadillerine kıyasla geniş bir görüntüleme seçeneğine sahiptir.
Estetik, ihtiyaca uygun şekilde ileri geri ayarlanabilir gövde yapısı ve ayarlı açılı Led’leri ile kullanımda önemli avantajlar sunmaktadır.
Dijital mikroskop
Üründe LED’ler yansıma sorununu ortadan kaldırıyor. Mikroskop altında cımbız, elektrik havya ve diğer ürünleri kullanmak oldukça mümkün. Ürün Türkçe dahil 16 dil seçeneğine sahip. Ekran, 7 inch boyutunda 12 megapiksel çözünürlüğe sahiptir. Nesne ile mikroskop merceği arasındaki mesafe minimum 10mm olmalıdır.
Zaman-saat ayarı, ekran koruyucu ve ekran kapanma zaman ayarı gibi özellikleri de mevcuttur. Bu ürün ile fotoğraf çekebileceğiniz gibi, video kaydı da alabilirsiniz. Açma/Kapama tuşuna 2 saniye basılı tutmanızla cihaz açılacaktır. M tuşuyla fonksiyon ayar ekranına ulaşabilirsiniz. D tuşu ile de fotoğraf/video/playback mod değişimini sağlıyoruz.
Batarya özelliğinin dahil olmadığı ve micro usb kablosuyla güç girişinin yapıldığı bu dijital mikroskop 128 GB‘a kadar destekleyen microSD kart yuvası bulunmaktadır. 1.2 kg ağırlığındaki bu ürün, yüksekliği maksimum 36 cm’dir.
Direnc.net Youtube kanalından bu ürünün inceleme videosunu izleyebilirsiniz:
Likes:
3 0
Views:
1715
Article Categories:
Ürünler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir