Raspberry Pi 400 Seti

Bu yazımızda alışılmışın dışında bir tasarıma sahip olan Raspberry Pi 400 Seti ürününü inceleyeceğiz. Standart Raspberry Pi ana kartları olan; Zero, Pi 3 – Model A+ Plus, 3 – Model B, 3 – Model B+ Plus ve 4 – Model B 2GB/4GB/8GB ürünlerinin dışında bir fiziki yapıya sahip Raspberry Pi 400ürünü güçlü, estetik ve kullanımı kolay bir bilgisayar işlevine sahiptir. Standart tasarıma sahip bir Raspberry Pi 4 -Model B ürününün görseli şöyle idi:

Raspberry Pi 4 Ürünü

Bir set halinde kullanıcılarına sunulan Pi 400 ürünü, aslında klavye kitine uygun şekilde tasarlanmış bir Raspberry Pi 4 ürünüdür.  4 çekirdekli 64 bit işlemci, 4 GB RAM, çift ekran çıkışı, kablosuz ağ bağlantısı ve 4K video oynatma özelliğine sahip bu klavye kiti ayrıca 40 pin GPIO pinlerine sahiptir.

Raspberry Pi 400 klavyesi

Raspberry Pi 400 ürün setinin bir diğer bileşenleri; mouse, mikro HDMI – HDMI kablosu, uyumlu adaptör ve Raspberry Pi OS yüklü bir microSD kart ve microSD kart yuvası şeklindedir. Diğer yandan bu ürünün en iyi şekilde kullanmanıza yardımcı olacak ve Temel Seviye Python kodlama eğitimini de veren orjinal Raspberry Pi Başlangıç Kitabı da bulunmaktadır.

Raspberry Pi 400 Seti

Raspberry Pi 400 ürünü İngiliz standartlarına uygun şekilde üretilmesi sebebiyle klavyede Türkçe karakterler yer almamaktadır. Priz tipi farklı ancak bu priz dönüştürücüyü kullanarak güç girişini sağlayabilmeniz mümkündür.

Raspberry Pi 400 Seti’ni standart bir masaüstü bilgisayar gibi kullanabilirsiniz. Üstelik taşınabilirliği yönünü hesaba kattığımızda bu ürün, bir masaüstü bilgisayardan çok daha avantajlıdır.

Dilerseniz,  Direnc.net Youtube Kanalı’ndan Raspberry Pi 400 ürününe ilişkin videoyu da izleyebilirsiniz:

Likes:
0 0
Views:
1013
Article Categories:
Ürünler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir