DS3231 Dijital Saat + Termometre + Voltmetre Modülü

Bu yazımızda Dakika, Saat, Gün, Ay, Yıl bilgisinin yanında Sıcaklık ve bağlı olunan sistemin Gerilim/Voltaj değerini display ekranında gösteren DS3231 Dijital Saat + Termometre + Voltmetre Modülünü inceleyeceğiz.
DS3231 RTC Modülü’nün gelişmiş bir versiyonu olan DS3231 Dijital Saat + Termometre + Voltmetre Modülü, yapısında bulunan DS3231 RTC entegresi ile hassas şekilde saat okuması yapabilmektedir. Bu modülde yer alan DS3231 RTC entegresi, dahili osilatörü ve sıcaklık ölçümü nedeniyle yılda sadece 1 dakika sapma yapmaktadır.
DS3231 Dijital Saat + Termometre + Voltmetre Modülü
Fakat I2C seri protokolünün kullanıldığı bu modül ile tarih ve saat düzeltmesi yapabilmeniz mümkündür. Üzerindeki saat pili yuvası sayesinde modül dışarıdan güç almadığında bile uzun süre çalışabilecektir. 5V ila 30V DC Voltaj aralığında ölçüm yapmayı destekleyen bu modül ile Sıcaklık ölçümü de yapılabilmektedir. Bu modülün Sıcaklık ölçüm aralığı -40°C ~ 120°C‘dir. Sıcaklık bilgisi modüle bu NTC probundan gelmektedir. Uzun süre 24V DC’de çalıştırılmaması önerilmektedir.
DS3231 Dijital Saat + Termometre + Voltmetre Modülü
Modüle, çalışması için minimum 5V DC besleme voltajı verilmelidir. Display ekranda rakamlar belirlendiğinde, yukarı kısmında yer alan tach butonlar yardımıyla, Dakika, Saat, Gün, Ay, Yıl ayarlarını yapabilirsiniz. Ayarlama işlemi sonlandığında, modül belli zaman aralığında Saat, Tarih, Sıcaklık ve Voltaj değerini ekranda gösterecektir. Modülü elinize aldığınızda sol üst kısımda yer alan buton ile mod değişimi, sağ üst kısımda yer alan buton ile sayısal değerleri değiştirebiliyorsunuz.
Saat, tarih, sıcaklık ve voltaj değerini öğrenmek istediğiniz her ortama veya sisteme entegre edebileceğiniz bu modül, kod ve ek bağlantı gerektirmeyen kullanışlı bir üründür. Söz konusu ürünün tanıtımına ilişkin Youtube kanalımızda yer alan videoyu da izleyebilirsiniz:

Likes:
1 0
Views:
1660
Article Categories:
Ürünler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir