ANENG BT168 Analog Pil Kapasite ve Test Cihazı

Gündelik hayatta sıkça kullandığımız piller için bir tanım yapmak gerekirse, “Kimyasal enerjiyi elektrik enerjisine doğrudan dönüştürüp depolayan aygıtlardır” diyebiliriz. Özellikle teknolojinin gelişmesiyle birlikte kullanımı yaygınlaşmış ve bir çok farklı özelliklerde piller üretilmiştir.

Pillere ilişkin daha detaylı bilgi için blog sayfamızda yer alan, Pil Nedir? Çeşitleri Nelerdir? Şarj Edilebilen ve Şarj Edilemeyen Piller yazısını okuyabilirsiniz.

Bazı piller tek kullanımlık olabileceği gibi bazıları da defalarca kez kullanılabilmektedir. Tek kullanımlık piller gündelik hayatta daha çok karşımıza çıkmaktadır. Bu pillerin yapısında gerçekleşen kimyasal tepkimeler elektrik enerjisi açığa çıkarır. Kimyasal tepkime bittiğinde pilin de ömrü bitmiş demektir. Çünkü kimyasal tepkime tersine işlenecek halde değildir.

Tek kullanımlık piller bu yüzden yeniden şarj edilerek kullanılamazlar. Pillerin ömrünü pillerin voltaj/gerilim değerleri ölçülerek anlaşılır. Pillerin voltaj ölçümünü multimetre vasıtasıyla ölçebiliriz. Ancak hemen hemen tüm pil çeşitlerinin voltaj ölçümünü kolayca gerçekleştirebileceğimiz kullanışlı cihazlar da bulunmaktadır.

Direnc.net stoklarında yer alan ANENG BT168 Analog Pil Kapasite ve Test Cihazı, pillerin voltaj ölçümünü kolaylıkla yaparak pilin ömürlerini belirleyebilmemizi sağlar.

pil kapasite ve test cihazı

ANENG BT168 Analog Pil Kapasite ve Test Cihazı ile kullandığınız pilleri, hızlı ve pratik bir şekilde tükendiğinden emin olabilirsiniz. Özellikle projelerinizde yer alan lityum pillerinizin sağlamlık kontrolünü ve kapasitelerini başarılı bir şekilde kontrol de edebilirsiniz. 1.2-4.8V ila 9V arasında test aralığında olan bu cihazın ölçü değerleri 110mmX59mmX25mm şeklindedir ve ağırlığı 29 gramdır.

Likes:
1 0
Views:
446
Article Categories:
Ürünler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir