Dps-3005 0-30V 5A Programlanabilir Power Supply Modül

Direnc.net stoklarının talep gören ürünlerinden biri olan Dps-3005 Programlanabilir Güç Kaynağı Modülü’nü bu yazımızda inceleyeceğiz.

Ürün, programlanabilir özellikte bir güç kaynağı modülü işlevi görürken, bir adaptör ile birlikte kullanılarak son kullanıcıya hitap eden bir güç kaynağı olarak kullanılabilir. Modülün ekranından voltaj, akım, güç değerlerini ve LCD ekran parlaklık düzeyini ayarlayabilirsiniz.

Bu modül 0.01 Volt ve 0.001 Amper hassasiyetine sahiptir. Ekranda çıkış voltaj, akım ve güç değerini göstermesinin yanında giriş voltaj değerini de vermektedir. Ayrıca modülün kilit durumu, açma kapama durumu, sabit voltaj/sabit akım durumu gösterilmektedir.

Modül kesinlikle DC voltaj ile çalıştırılmalıdır. Şebeke gerilimine yani 220Vac’ye bağlanamaz. Giriş voltaj değeri DC 6-40  Volt aralığındadır. Çıkış voltaj aralığı 0-32 Volt, çıkış akım değeri 0-5 Amper ve çıkış güç değeri 0-160 Watt elektriksel değerlere sahiptir.

1.44 inch ekrana sahip 113 gr ağırlığındaki bu modül, 79mm*43mm*48mm ölçülerindedir. Modülün çalışması için IN+ ve IN- bağlantılarına 6-40 Volt dc güç girişi sağlanmalıdır. Kontrol edebildiğimiz çıkış volt/amper/güç değeri de OUT+ ve OUT- bağlantılarından sağlanır.

Programlanabilir Güç Kaynağı

Modülün ön yüzünde Voltaj ayarı, Akım ayarı ve veri ayarının yapıldığı 3 butonun yanı sıra 1 adet de açma kapama butonu bulunmaktadır. Ayrıca veri ayarı ve tüm butonları kilitleme işlevi gören bir potansyometre/potans düğmesi bulunur. Modülün giriş bağlantıları sağlanarak laboratuvarlarda ve atölye çalışmalarında sıklıkla kullanılan bir güç kaynağı cihazı olarak kullanabiliriz.

Ürüne ilişkin detaylı tüm bilgileri Youtube kanalımızdaki şu videodan izleyebilirsiniz:

Likes:
1 1
Views:
712
Article Categories:
Ürünler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir